+90 212 281 3737 secim@serkantoper.com

Biyografi

Biyografi

Serkan Toper Kimdir?

MHP Beşiktaş Belediye Başkan Adayı Serkan Toper Kimdir?

Beşiktaş'ta yaşayan Beşiktaş'ın sorunlarının bile semtin adamı, Beşiktaş sakinlerinin ortak adayı Atatürk aşığı Serkan Toper'in biyografisi aşağıda ki gibidir.

13.03.1979 yılında Denizli'nin Sarayköy ilçesinde dünyaya geldi. Aslen Kars- Kagızman'lıdır. Türkbey Efe isminde bir erkek evlat babasıdır.

İlkokul 1-2-3 sınıfları Sivas-Yıldızeli ilçesinde tamamladıktan sonra ilkokul 4 ve 5. sınıflarla, ortaokul ve lise eğitimini İzmir'de tamamladı.

1996 yılında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesini kazandı ve 2000 yılında mezun oldu.

2002 yılında İstanbul Barosu'na kayıtlı avukat olarak mesleğe başladı.

Sonrasında 2003 ve 2004 yılları arasında Ankara Barosu'nda avukatlık yaptı.

2005 Mart ayı itibariyle İstanbul'da serbest avukatlık yapmaktadır.

Müvekkil ağırlığını şirketler, haberciler, sanatçılar ve müzik adamları oluşturmakla, şirket danışmanlığı, İş Hukuku, Ticaret Hukuku, Aile Hukuku, Fikir ve Sanat Eserleri ve de Medya hukuku ağırlıklı çalışmalar yürütmektedir.

Milliyetçi Hareket Partisi Spor ve Sanattan Sorumlu İstanbul İl Başkan Yardımcılığı ve Türk Hukuk Enstitüsü İstanbul Şubesi Genel Sekreterliği görevlerini yürütmektedir.

2016 Yılında, Bakan, Milletvekili ve İş- Sanat dünyasının katılımı ile düzenlenen 6.Buhara Medya Yılın En İyileri Medya Ödülleri töreninde, medya ve Fikir Sanat Eserleri Hukuku konusunda ki çalışmaları nedeni ile "YILIN EN İYİ HUKUK DANIŞMANI" ödülüne layık görülmüştür.

Medya Hukuku, Kadına Şiddet, Yeni Anayasa konulu düzenlenen Belediye panellerine konuşmacı olarak iştirak etmiştir.Kurucusu olduğu Ata Hukuk & Danışmanlık 2001 yılından bu yana müvekkillerine hizmet sunmaktadır.

"Cumhuriyet'in kurucu değerlerine sadakatle bağlı, Mustafa Kemal Atatürk'ün izinde bir Türk Milliyetçisiyim..."
Av. Serkan Toper